15.02.2011

Clickbank ile İnternetten Para Kazanmak

Clickbank ürün satıcıları ile ürün satışı yapanları buluşturan bir satış ortaklığı sitesidir.  Clickbank’ta herçeşit konuda ürünler bulunmaktadır.  Ürünler ingilizce, almanca, fransızca ve ispanyolca dillerinde olduğu için eğer ürünü websitemizden satacak isek ürün ile websitesinin dili aynı olmalıdır.
İyi satış yapabilmek için sitemize giren ziyaretçinin hangi ürüne para harcayacağını iyi tahmin etmeliyiz.
Örneğin ingilizce dilinde bir sitemiz var. Sitenin konusuda yemek tarifleri olsun.  Arama motorlarından gelen ziyaretçiler yemek tarifi almak için gelecektir siteye. Bu ziyaretçilere clickbanktan hangi ürünü  satabiliriz?
Tabiki yemek ile ilgili birşey satabiliriz. Marketplace’den cooking, food – wine kategorisini seçiyoruz. Burada özel diyetler var, vejeteryan yemekleri var, yemek tarifleri gibi alt kategoriler var. Sitemize yemek tarifleri için geldiklerine göre bizim en iyi satış yapacağımız ürünler yemek tarifleri bölümünde.

 Özel diyetler bölümündende bir ürün seçebiliriz ama yemek tariflerindeki ürünler kadar satışı olmaz. Ziyaretçiler sitemize tam olarak ne için geliyorsa o konu hakkında bir ürün olmalıdır.  Yemek tariflerine girdik ve karşımıza ürünler çıktı. Ürünlerden bir tanesi “kimse tarafından bilinmeyen restorant yemek tarifleri” diyor.  Bu ürün sitemize uygun bir üründür ve sitemizde satışını yapabiliriz.
Eğer ingilizceniz iyi değilse yada yoksa clickbankın yerli versiyonu olan xticaret ile aynı şekilde kazanabilirsiniz.Detaylı bilgiye buradaki yazımdan bakabilirsiniz.
Clickbank’ta çok satılan ürünler vardır. Örneğin iş dünyası ile ilgili bir ürün çok büyük ilgi görüyor. Şimdi bu ürünü yemek tarifleri sitemize koyarsak hiç satış yapamayız.  O ürün ile ilgili yeni bir site kurup ziyaretçinin gelmeside çok zaman alacaktır. Burada devreye google adwords giriyor.
Google adwords google aramalarında en üstte veya sağ tarafta reklamınızın görünmesini sağlar.  Örneğin çok satışı yapılabilecek bir ürün bulduk.
Bu ürün hotel reservation software olsun. Yani otel reservasyon yazılımı.
Bu ürünü satın alabilecek kişilerin google da hangi kelimeleri arayacağını bulmalıyız. Bunun için google anahtar kelime aracını kullanacağız.  Google anahtar kelime aracı Siteye girdikten sonra gelişmiş seçeneklerden ülkeyi amerika, dilide ingilizce olarak işaretliyoruz.  Ardından arama kısmına hotel reservation software yazıyoruz.   Karşımıza “hotel reservation software”, “hotel reservation system”,  “hotel management software”  gibi farklı bir çok kelime çıktı. Bu kelimeler ile google adwords’e reklam verdiğimiz zaman (ki bu kelimeleri arayanlar otel reservayon yazılımı satın almak isteyen kişilerdir.) otel reservasyon yazılımını satın alacak potansiyel müşterileri bulduk demektir.
Kazanç Sistemi clickbank ile ilgili video anlatımla desteklenmiş bir kurs vermektedir. Detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.
Kazanmanız ve kazandırmanız dileği ile.

Benzer YazılarEklentiyi Hazırlayan: Hoctro | Jack Book

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemli