21.02.2011

Clickbank Rehberi Nedir?

Clickbank nedir?

İnternette iş fikirleri deyince akla ilk gelen adreslerden biri olan Clickbank, aslında isminin çağrıştırdığı gibi banka veya benzeri bir finansal kuruluş değil. Sadece ürünlerini satmak isteyenlerle, bu ürünleri pazarlamak isteyenlerin buluştuğu bir platform. Ürünlerin tamamı dijital ürünler, ya da bir başka deyişle e-ürünler. Kayıt olmak ücretsiz. Siteden istediğiniz ürün veya ürünleri seçip anında satmaya, yani para kazanmaya başlayabilirsiniz.
Site tamamen kullanıcıların kolayca faydalanabilmesi için dizayn edilmiş. Onbine yakın ürün var ve ürünlere kolayca ulaşabiliyorsunuz. Sıkı durun, sattığınız ürün başına alacağınız komisyon %75’lere kadar varıyor. Evet yanlış duymadınız. Bu siteden 100 dolarlık bir ürün sattığınızda tam 75 dolar kazanabilirsiniz.
Daha da güzeli dijital ürün demek anında teslimat demek. Yani ürünü sattığınız zaman kullanıcının eline geçmesi için herhangi bir süre beklemiyorsunuz. Anında teslimat demek, anında komisyon kazanmak demek. Her hangi bir ek ücret yok, yani kullanıcı herhangi bir süprizle karşılaşmıyor.
Müthiş bir tracking (izleme) sistemi var. Yani satışlarınızın atlanmasına imkan yok. Eş zamanlı izleme raporu alabiliyorsunuz. Örneğin Clickbank vesilesiyle bir satış yaptınız. Hesabınıza girdiğinizde satış bilgisine anında ulaşabiliyorsunuz. Ödemeler haftada bir yapılıyor.
Bir diğer özelliği de kullanıcı sıkı bir garanti sistemiyle korunuyor. Diyelim ki bir ürün satın aldınız ve herhangi bir sebeple iade etmek istiyorsunuz. 8 hafta içerisinde iade edebilirsiniz. Dolayısıyla sattığınız ürünler açsından da kafanızda bir soru işareti kalmıyor.
Clickbankın yerli versiyonu ise ülkemizde faaliyet gösteren ve emin adimlarla ilerleyen Xticaret.com dur.Eğer ingilizceniz yeterli değilse xticareti alternatif olarak değerlendirebilirsiniz.Bunun için GooMass eğitim setine bakabilirsiniz.
Yukarıda belirttiğimiz hususlar aslında satış ortaklığı sistemi için son derece önemli. İşin içine girdikçe bazı platformların ufak şirketler tarafından işletildiğini ve ödeme hususunda zaman zaman zorlandıklarını veya ödemeleri bazı şartlara bağladıklarını göreceksiniz. Kimilerinde komisyon oranlarının çok düşük olduğunu fark edeceksiniz. Bazılarında satışlarınızı takip etmekte sorunlar yaşayacaksınız. Bu gibi problemler göz önüne alındığında clickbank’a, internetten para kazanmak için lider bir platform diyebiliriz.

Clickbank’a nasıl üye olunur? Clickbanktan nasıl satış yapılır?
Clickbank rehberini incelemek için tıklayın

Benzer YazılarEklentiyi Hazırlayan: Hoctro | Jack Book

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız bizim için önemli